Kargı Ahmet Hamdi Akpınar İlçe Devlet Hastanesi

Çorum İl Sağlık Müdürlüğü
Kargı Ahmet Hamdi Akpınar İlçe Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Kalite Politikamız

Güncelleme Tarihi: 30/10/2017

        Kargı Ahmet Hamdi Akpınar İlçe Devlet Hastanesi Kalite Politikası’nın temeli; profesyonel bir yaklaşımla her zaman doğru, hızlı ve kaliteli hizmet verilmesi ve verilen hizmetlerin standartlarında sürekliliğin sağlanması esasına dayanmaktadır.                                         

Kargı Ahmet Hamdi Akpınar İlçe Devlet Hastanesi’nde uzman hekimler ve sağlık ekipleri başta olmak üzere tüm çalışanların kişisel ve mesleki gelişimi eğitimlerle sürekli desteklenmekte, yenilikçi yönetim anlayışıyla Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan Özel Hastaneler Hizmet Kalite Standartları’nı harfiyen yerine getirecek şekilde çalışılmaktadır.

Hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetini sağlamak,  Kargı Ahmet Hamdi Akpınar İlçe Devlet Hastanesi Kalite Politikası’nın değişmez parçalarından biridir. Her koşulda memnuniyeti sağlamak için sağlık kadromuz; hasta ve hasta yakınlarının beklentilerini yakından takip ederek talepleri en iyi şekilde yerine getirmekte, tam donanımlı, modern bir hastane ortamında yüksek kaliteli ve konforlu hizmetleri bir arada sunmaktadır.

Sadece hasta ve hasta yakınlarının değil hastane çalışanlarının memnuniyetini sürekli kılmak ve çalışan verimliliğini her geçen gün artırmak da Kargı Ahmet Hamdi Akpınar İlçe Devlet Hastanesi Kalite Politikası’nın önemli bir uzantısıdır. Düzenlenen iç iletişim etkinlikleri, seminer ve eğitimlerle çalışanların  ilgi, beklenti ve ihtiyaçları belirlenmekte, bunlara göre yeni düzenlemeler hayata geçirilmektedir.

Kargı Ahmet Hamdi Akpınar İlçe Devlet Hastanesi Kalite Politikası gereğince hastane güvenliği konusunda mevzuatlarca belirlenen tüm gereklilikler eksiksiz yerine getirilmektedir.  Güvenliğin 7x24 sağlanması konusunda hastanenin ilgili birimleri ve tüm çalışanlar detaylı bilgilendirilmektedir. Karşılaşılabilecek kazaların minimuma indirilmesi amacıyla düzenlenen tatbikatlarda tüm bu güvenlik bilgilerinin güncellenmesi ve güvenlik konusunda sorumluluk bilincinin güçlenmesi hedeflenmektedir.

       Kargı Ahmet Hamdi Akpınar İlçe Devlet Hastanesi, çevreci bir yaklaşıma sahiptir. Atık yönetmelikleri güncel şekilde takip edilerek hastane atıklarının zamanında ve doğru bir şekilde ayrıştırılması, toplanması ve kaldırılması sağlanmakta, çevreyle ilgili yasal düzenlemelere uyulmaktadır.